מרחב מפגיש

מפגשי "קשת" - לבעלות התכונה

המטרה המקורית של מפגשי קשת היא עצם עצמו של המפגש.

רבות חוות את התכונה בתחילת החיים כחיסרון.

היה עלינו לשלם מחירים רבים תודות לה, ולכן היא גרמה לרבות מאיתנו לתפיסה עצמית שלילית. הקשיים עם המסגרת הלימודית- חינוכית, הספונטניות שלרוב מביאה לגערות ולנזקים, האינטואיציה החזקה אשר בגיל זה עדיין לא מספיק מכבדים אותה, היכולות השכליות שגם הן עקב הגיל פחות מוערכות, ועוד.

ולכן עצם המפגש בין כולנו כל כך מעצים. כי פתאום אנחנו רואות דברים משותפים שיש בכל המשתתפות כאן. היכולות והמרחבים מצד אחד, וההצטופפות והחיכוכים מצד שני…

לכן מרחב משותף לבעלות התכונה הוא כל כך מעצים ומחזק.

דבר נוסף הוא המרחב האנושי העמוק והיכולת לחדד דברים בדקויות.

רוב המפגשים הבינאישיים שאנו חווים מורכבים מטבע הדברים מרוב האוכלוסיה שהחדות והעומק שלה בעוצמה ממוצעת. ישנם נושאים ומחשבות שאנו רוצים לשתף בהם אנשים שיבינו יותר. לכן מרחב משתף לבעלות התכונה הוא כה חיוני. מרחב אנושי שמכיל אותנו, פותח את הדרך להמשך בהירות והעמקה, עד לחיבור הפנימי המרגיע והמלא בעיקר ברבדים הגבוהים ביותר.

במפגשים אנו מכירות את עצמינו, מזהות ומזדהות אחת עם השניה. לעיתים אנו עוברות יחד על השאלון – ומציינות נקודות, פותחות בדיון קצר…

לפעמים נדון בחדות ועומק כנושא. לעיתים נתמקד בקונפליקט מסויים.

כך תוכל כל אחת לזהות אותו אצלה.

לפעמים יקבל המפגש מבנה של הצעת כלים לניהול הדיון הפנימי בתוכינו, משמעות הערכים, הדרך להגיע לבחירה, הסיפוק הפנימי והדרך לחוות אותו כבעלות בחירה, בעלות משמעות אנושית עמוקה.

בסיום נאסוף את התגובות והמשוב מהמשתתפות, ו(די בקושי) ניפרד עד… למפגש הבא בס"ד.

כיום תדירות המפגשים היא אחת לחודש. לנשים ולנערות (בנפרד). בסביבות ראש חודש, יש להירשם לקבלת עדכון אודות המפגש הקרוב.

ליבי רוזנטל

טלפון: 03-5701939

נייד: 055-6755-751   

דוא"ל: TASHTITLR@GMAIL.COM